Uprawa marchwi końskie

Uprawianie marchwi

Jednym z najpopularniejszych warzyw hodowanych w Polsce od wielu lat jest marchew. Podług danych Głównego Urzędu Statystycznego uprawa marchwi w naszym kraju w minionych latach realizowana była na przestrzeni rzędu 22 do 24 tysięcy ha, a plony marchwi wynoszą 750-880 tysięcy ton. Plasuje to Polskę w ścisłej europejskiej elicie producentów tego warzywa.
Marchew to warzywo korzeniowe z chęcią hodowane w przydomowych ogródkach warzywnych i ogródkach działkowych. Uprawa marchwi nie jest wymagająca dlatego tak duża renoma tego warzywa i nadzwyczaj niejednokrotnie nawet ludzie nie trudniące się uprawą gleby zawodowo decydują się na hodowlę tego nadzwyczaj czerstwego warzywa. Zbiór marchwi odbywa się zazwyczaj do końca lipca, a jako że warzywo to jest niezmiernie mocne, to można składować je w suchym oraz chłodnym miejscu przez sporo miesięcy.


Możliwość komentowania jest wyłączona.

Blachy dachowe
Kostka granitowa
Centrale telefoniczne jarosław
Ogrodzenie systemowe ełk

Biologiczne oczyszczanie ścieków W XXI wieku zanieczyszczenie środowiska jest na bardzo wysokim poziomie. Powodowane jest to już nie tylko produkowaniem gigantycznych ilości dwutlenku węgla, który przedostaje się do atmosfery. Zanieczyszczenie powietrza jest zmorą ekologów. Toksyny w nim zawarte "wracają" w postaci deszczów i wnikają w glebę, brudząc jednocześnie wody gruntowe. Należy tutaj odnieść się również do ścieków, bowiem woda spożywana przez nas pochodzi właśnie stamtąd. Biologiczne oczyszczanie ścieków pozwala na przefiltrowanie toksycznych odpadów bez użycia szkodliwej chemii. Dodatkowo jest przyjazne dla środowiska, ponieważ wykorzystuje się tutaj naturalne bakterie. Czyszczą one wodę praktycznie samodzielnie, usuwając z niej najgorsze zanieczyszczenia. biologiczne oczyszczanie ścieków

sitemap