Dachy z wióra osikowego gdynia

Zalety dachów z wióra osikowego

Dachy z wióra osikowego nie są nowiną na rynku dekarskim. Mimo to przez cały czas uchodzą one za coś egzotycznego. W Polsce coraz to częściej można spotykać jednak wióra osikowe nie tylko na dachach wytwornych dworków czy też restauracji, ale też na typowych, mieszkalnych domach.
Pokrycie dachowe z drewna, zaledwie kilkadziesiąt lat temu uchodziło za niewysoki status materialny właściciela lokum. Obecnie wygląda to kompletnie w inny sposób. Dachy z wióra osikowego to sugestia dla sprzymierzeńców tradycyjnych oraz ekologicznych wyjść. Zanim zrealizowany materiał trafi na dach, musi przejść obróbkę. Polega ona na tym, żeostatnio powalone drzewa, obierane są z kory a w dodatku przycinane na właściwą długość. Z kawałeczków drewna struga się deseczki o długości mniej więcej 35-40 cm, szerokości w przybliżeniu 10 cm a także grubości plus minus 5 mm. Najlepsze wióry pochodzą naturalnie z drzewa osikowego. Drzewo to nie wchłania błyskawicznie wody a jego zapach zraża szkodniki. Jest ono odporne na grzyby, pleśń, co zapewnia nawet kilkudziesięcioletnią wytrzymałość stworzonego z niego dachu.


Możliwość komentowania jest wyłączona.

Rekuperacja zdzieszowice
Przyczepki samochodowe Rydwan łuków
Dietetyk toruń janikowo
Ogrzewanie elektryczne białobrzegi

Biologiczne oczyszczanie ścieków W XXI wieku zanieczyszczenie środowiska jest na bardzo wysokim poziomie. Powodowane jest to już nie tylko produkowaniem gigantycznych ilości dwutlenku węgla, który przedostaje się do atmosfery. Zanieczyszczenie powietrza jest zmorą ekologów. Toksyny w nim zawarte "wracają" w postaci deszczów i wnikają w glebę, brudząc jednocześnie wody gruntowe. Należy tutaj odnieść się również do ścieków, bowiem woda spożywana przez nas pochodzi właśnie stamtąd. Biologiczne oczyszczanie ścieków pozwala na przefiltrowanie toksycznych odpadów bez użycia szkodliwej chemii. Dodatkowo jest przyjazne dla środowiska, ponieważ wykorzystuje się tutaj naturalne bakterie. Czyszczą one wodę praktycznie samodzielnie, usuwając z niej najgorsze zanieczyszczenia. biologiczne oczyszczanie ścieków

sitemap